Interview

Viktória Recskiová a Nina Viznerová (VIII. A) pripravili rozhovor s novým učiteľom telesnej výchovy Mgr. Patrikom Pelegrinom.

Viktória Recskiová: Ako sa vám páči na tejto škole?

Patrik Pelegrin: Na tejto škole sa mi zatiaľ veľmi páči. Žiaci sú šikovní, pohybovo a športovo nadaní. Majú obrovský potenciál – chlapci aj dievčatá. Dúfam, že aj svojimi hodinami telesnej výchovy prispejem k tomu, že budú stále lepší a lepší.

Nina Viznerová: Prečo ste sa rozhodli pre našu školu?

Patrik Pelegrin: Nooo.. Bol som oslovený. Dostal som ponuku od pána zástupcu Kopejtka zo športového gymnázia.  S tým súvisela aj dohoda, že okrem hodín na športovom gymnáziu budem vyučovať aj na základnej škole.

Viktória Recskiová: Kde ste pred nástupom na našu školu študovali?

Patrik Pelegrin: Študoval som bakalára v Prešove, respektíve v Košiciach. Magisterské štúdium som robil na Fakulte telesnej  kultúry na Univerzite Palackého v Olomouci v Českej republike. Takže som okúsil slovenské i zahraničné štúdium. Myslím, že to bola dobrá škola do života.

Nina Viznerová: Ako sa vám páči učiteľský kolektív, spolupráca s nimi?

Patrik Pelegrin: Učiteľský kolektív je celkom fajn. No až toľko s nimi do kontaktu neprichádzam. Viac času trávim s kolegami zo športového gymnázia. Ale aj za ten krátky čas si myslím, že sú to fajn učitelia. Verím, že spoločne ešte zažijeme nejaké pekné veci, či už nejaký teambuilding, alebo aj niečo podobné.

Viktória Recskiová: Hrávate nejaký šport?

Patrik Pelegrin: Áno, hrávam vrcholovo florbal. Momentálne som sa zotavoval zo zranenia, ktoré sa mi stalo ešte minulú sezónu v play off. Hrávam za florbalový klub ATU Košice, takže najvyššiu extraligovú súťaž. Mám aj nejaké reprezentačné skúsenosti.

Nina Viznerová: Koľkými jazykmi rozprávate?

Patrik Pelegrin: Dvoma, po anglicky a nemecky.

Viktória Recskiová: Aké sú vaše záujmy? Aj okrem športu.

Patrik Pelegrin: Pfú… okrem športu? Celý môj život sa točí okolo športu, takže to je pre mňa číslo jeden i priorita. Vlastne aj vďaka športu mám takú prácu, akú mám. A som za ňu veľmi vďačný. Verím, že pri športe zostanem celý život. Či už to bude v úlohe učiteľa, trénera alebo v inej manažérskej pozícii.

Reklamy

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s